نسرین حیاتی
سلام دوست من : در این سایت رازها و مهارتهای اصلی یک زندگی شاد را یاد می گیریم

7راه برای جذاب و دوست داشتنی بودن

7 راه برای جذاب و دوست داشتنی بودن

7 راهی که به جذابیت و دوست داشتنی بودن بیشتر ما کمک می کنند کدام است ؟ ما همه سعی خود را می کنیم که زیباتر به نظر برسیم و افراد ما را با پرستیژ و جذاب ببینند. این نوشته به ما کمک می کند راههای پایدار جذاب بودن را بشناسیم و در ارتباطات خود از آنها استفاده کنیم

راه برای جذاب و دوست داشتنی بودن 

سلام دوستان عزیز. امیدوارم که حال دل و جان تان عالی باشد. در این نوشته می خواهیم در مورد 7 راه برای جذاب و دوست داشتنی برای تان مطلب بنویسم . آماده اید ؟ پس شروع می کنیم.

اکثر ما آدم ها حاضریم پول زیادی خرج کنیم . تا ظاهری آراسته و زیبا داشته باشیم. گواه این موضوع تعداد زیاد لوازم آرایشی ها و آرایشگاه ها و بوتیک های لباس فروشی است.

گرچه مسلما ظاهر افراد تا حد بسیار زیادی در جذاب بودن آنها اثر دارد . اما به نظر شما آیا تنها ظاهر زیبا داشتن کافی است ؟ آیا صرفا لباس و آرایش زیبا ملاک مناسبی برای نشان دادن زیبایی و جذابیت افراد است ؟

جواب قطعا خیر است .

در ادامه ی این نوشته با هفت راه برای جذاب و به اصطلاح دوست داشتنی بودن آشنا می شویم. تا آنها را به کار ببریم . و ما نیز از نظر دیگران  جذاب و دوست داشتنی باشیم .

چگونه جذاب و دوست داشتنی باشیم
جذابیت

راه اول برای جذاب و دوست داشتنی بودن  :

کسل کننده نباشی : جذاب بودن معنی پیدا نمی کند تا زمانی که کسل کننده بودن و خسته کننده بودن وجود نداشته باشد . زمانی ما متوجه جذابیت افراد می شویم که کسل کننده بودن را بشناسیم .با چیزهایی که باعث کسل کننده بودن ما هستند آشنا باشیم.

جالب این جاست که افراد زیادی هستند که کسل کننده هستند . اما خودشان این موضوع را نمی دانند و برعکس خود را بسیار جذاب می دانند. کافی است که از اطرافیان این افراد بپرسیم که شما فلانی را جذاب و دوست داشتنی می دانی ؟ که معمولا جواب  ایشان خیر است.

نکته ی مهم این است که : بسیاری از ما به رغم جذابیت زیاد در محیط های بیرون از خانه متاسفانه ممکن است در بین افراد خانواده و فامیل چندان رفتارهای جذاب و دلنشینی نداشته باشیم. یعنی در سر کار یا بین دوستان و آشنایان ما را کاملا دوست داشتنی می دانند .اما در خانواده و بین فامیل به خاطر نوع رفتارهای مان ما را فرد کسل کننده و دلنچسبی بدانند.

پس اگر چنین است حتما باید حواسمان به این موضوع باشد . به این دسته از دوستان  و (همه ی خوانندگان این مقاله )پیشنهاد می کنم به خودشان از بین اعداد یک تا ده برای جذابیت و دوست داشتنی بودن یک نمره بدهند. عدد ده یعنی خود را کاملا جذاب و دوست داشتنی می دانند و عدد یک یعنی جذابیت خود را خیلی خیلی کم می دانید.

بعد از این کار یک کاغذ و خودکار بردارید و از اطرافیان خود بپرسید که به نظرشما من چقدر جذابیت دارم و دوست داشتنی هستم ؟ بعد این نمره ای که اطرافیان به شما می دهند را میانگین بگیرید و با نمره ای که خودتان قبلا به خود داده بودید مقایسه کنید .

ببینید چقدر اختلاف بین نمره ای که شما به خودتان داده اید و اطرافیان به شما داده اند وجود دارد.

 

جذاب
جذاب

 

راه دوم برای جذابیت و دوست داشتنی بودن

ارتباط موثر بادیگران داشته باشیم

دوستان عزیزم یک واقعیت مهمی در ارتباط با جذاب و دوست داشتنی بودن وجود دارد. واقعیت مهم این است که هیچ فرمول جادویی برای این کار وجود ندارد . جز اینکه حواسمان به ارتباطاتمان با دیگران باشد.

مواظب حرف هایمان باشیم . مراقب رفتارهایمان باشیم . کاری کنیم که انسان هایی که با ما در ارتباط هستند به خصوص اطرافیان و خانواده مان از در کنار بودن ما لذت ببرند .

این چنین صحنه هایی را زیاد دیده ام :  خانمی که کلی برای زیبایی ظاهری خودش پول خرج کرده . بینی عمل شده و چسب زده شده . صورتی پر از انواع آرایش با کوچک ترین اتفاق اطرافش می افتد ، چنان عصبی می شود. انگار که درون او یک فرد دیگری است و کاملا با ظاهر و بیرون او تفاوت دارد.

خوب عزیز من : تا وقتی که تو نتوانی در ارتباط خودت با خانواده و اطرافیان مراقب برخوردهایت باشی . هر چقدر هم که پول خرج ظاهرت کنی پشیزی ارزش ندارد. و به چشم نخواهد آمد.

پس این خیلی مهم است که در کنار ظاهر مان ، حواسمان به برخوردهایمان نیز باشد.

راه سوم برای جذابیت و دوست داشتنی بودن 

نوع بیان ما با دیگران 

یکی از مهم ترین ویژگی های انسان های جذاب و دوست داشتنی ، بیان جذاب آنهاست . زبان و صحبت کردن از مهم ترین راههای ارتباطی ما با افراد دیگر است . بزرگان ما نیز به اهمیت درست سخن گفتن تاکید بسیاری دارند .

“حافظ سخن بگوی که بر صفحه جهان این نقش ماند از قلمت یادگار عمر”

همین صحبت کردن نیز خودش آدابی دارد . من جمله این که مثلا ما یکنواخت صحبت نکنیم . تن صدای ما به اصطلاح بالا و پایین داشته باشد . فراز و فرودهای در جمله ها را رعایت کنیم . رعایت همین نکات می تواند در حد بسیار بالایی صحبت کردن و بیان ما را جذاب کند.

مورد دیگری که در ارتباط با بیان ما وجود دارد . این است که حواسمان به سرعت صحبت کردن مان باشد. اگر  خیلی در صحبت کردنمان سرعت پایینی داشته باشیم نمی توانیم چندان جذابیتی برای دیگران داشته باشیم. به این علت که طرف مقابل که حرف های ما را می شنود احساس خستگی می کند . در نتیجه بعد از چند چند دقیقه دیگر تمایلی به صحبت با ما نخواهد داشت.

 

 

چگونه جذاب و دوست داشتنی
چگونه جذاب و دوست داشتنی

 

راه چهارم برای جذابیت و دوست داشتنی بودن 

به اندازه صحبت کنیم 

هیچ کسی  حوصله ی آدم پرحرف را ندارد . خصوصا در این دوران که دوره ی تکنولوژِی و فضای مجازی است . آدم ها اغلب دوست دارند به جای ساعتها صحبت با دیگران در دنیای مجازی خودشان سیر کنند .

متاسفانه برای بعضی ها زیادی صحبت کردن یک عادت شده است . فردی را می شناسم که وقتی از او می پرسیم که مثلا فلانی امروز خانه نبودی ؟ برایت از صبح که بیدار شده .و بعد اماده شده و تاکسی گرفته می گوید تا زمانی که به مطب دکتر رفته .و صحبت هایش بادکتر . افرادی که انجا بوده اند . داروهایی که گرفته . خلاصه کل اتفاقات آن روزش را برایت تعریف می کند . تا به تو بگوید مثلا نه من خانه نبودم و به مطب دکتر رفته بودم.

خداییش این آدم چقدر می تواند برای اطرافیانش جذابیت داشته باشد؟

در گفتگوهای دو نفره میزان جملات استانداردی که باید گفته شود هفت جمله است

پس اگر در هر بار گفتگو بیش از هفت جمله استفاده کنیم یعنی در حال پر حرفی هستیم. در نتیجه برای طرف مقابلمان خسته کننده خواهیم شد.

راه پنجم برای جذابیت و دوست داشتنی بودن 

شنونده ی خوبی برای صحبت های دیگران باشیم

حتما برای شما هم پیش آمده است که در حال صحبت با فردی هستید . اما او مشغول یک کاری است . و وقتی به او می گویید : متوجه هستی چه می گویم ؟ او هم جواب می دهد بله بله . گوشم با تو است .

اما مطمئن هستیم که او اصلا به حرف های ما گوش نکرده است . در این مواقع چه احساسی دارید؟ از او ناراحت می شوید ؟ فکر می کنید که چقدر فرد بی توجهی هست؟

آیا خودتان وقتی فرزند ، همسر ، یا شخصی در حال صحبت با شماست چنین رفتاری انجام نمی دهید؟

از آنطرف با بعضی ها وقتی صحبت می کنیم انگار یک شی هستند. دریغ از یک کلمه تاییدی . دریغ از یک لبخند . دریغ از واکنشی صورت . به نظر شما چنین افرادی جذابیت دارند؟

وقتی شما شنونده ی خوبی باشید. یا به اصطلاح شنونده ی فعالی باشید .احساس مثبتی در طرف مقابل شما که در حال صحبت هست به وجود می آورید. که همین امر باعث می شود او هم شما را دوست داشتنی بداند.

 

جذاب و دوست داشتنی

 

راه ششم برای جذابیت و دوست داشتنی بودن 

ارتباط چشمی درست برقرار کردن .

وقتی دیگران با شما صحبت می کنند سعی نکنید که چشم تان را از چهره ی آنها بگیرید. ضمن اینکه خیلی هم به طرف مقابل به اصطلاح زل نزنید . بلکه با نگاه تان  نشان بدهید که به صحبت های او احترام می گذارید . تمایل به ادامه ی صحبت با شخص را دارید.

بعضی  از آقایون متاسفانه در این مورد  و در هنگام ارتباط با خانم ها مشکل دارند . به این صورت که وقتی خانمی با آنها هم کلام می شود به جای داشتن ارتباط چشمی مناسب به صورت فرد مقابلشان زل می زنند.

این کار یک اشتباه بزرگ است و از نظر آن خانم ممکن است  شما فرد وقیحی به نظر برسید.پس بهتر است بسیار در این مورد دقت کنید .

این محصول سایت ما را دیده اید ؟ چگونه با نشاط و پر انرژِی باشیم

 

راه هفتم برای جذابیت و دوست داشتنی بودن 

استفاده از طنز و شوخی به اندازه و لبخند زدن

طنز و شوخی یکی از بهترین راهها برای داشتن زندگی با نشاط و بالا بردن روحیه است . که می تواند به جذابیت و دوست داشتنی بودن فرد کمک بسیاری کند . منتها باید حواسمان باشد اگر زیادی از شوخی کردن در ارتباطمان با دیگران استفاده کنم ممکن است دیگران از ما دلزده بشوند.

یا اینکه برایشان به صورت یک شخص لوس دربیاییم. که هیچ گاه هیچ چیز را جدی نمی گیریم.

پس طنز و شوخی به اندازه چاشنی جذابیت و دوست داشتنی بودن هر فردی است. در کنار این لبخند زدن نیز می تواند به میزان زیادی ما را جذاب نماید. هیچ کس از آدم اخمو خوشش نمی آید .

سعی کنید همیشه با خنده رو بودن خود حس خوبی به دیگران بدهید

احتمالا این  مقاله هم برای تان جذاب باشد

 

دوستان عزیزم : در این نوشته سعی کردم ، مهم ترین مواردی که می تواند شما را جذاب و دوست داشتنی کند . برایتان بیاورم . رعایت همین نکات کوچک می تواند به شما کمک کند که با جذاب بودن ارتباط بهتری با دیگران داشته باشید . ضمن اینکه خودتان هم احساس بهتری نسبت به خودتان پیدا خواهید کرد.

شاد باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.